onej przepisami wysokości rusztowania powinny być mocowane kotwami do ściany. Alternatywą jest podnośnik koszowy. Często jest on mocowany na pojeździe, dzięki czemu może on dojechać w dowolne miejsce dokładnie tam, gdzie wykonywane są prace. Ramie podnośnika zapewnia możliwość ustawienia podestu w taki sposób, aby pracownicy mieli wygodny dostęp do elementów montowanych.
Inne mobilne rozwiązania
Prace na wysokościach wykonywane wewnątrz hal są realizowane z użyciem platformy nożycowej. Taka zwyżka zbudowana jest na podwoziu czterokołowym z możliwością zastosowania napędu i sterowania kierunkiem jazdy. Wykonawca może dowolnie ustawić takie mobilne rusztowanie i dopasować je do warunków architektonicznych. Płynna regulacja wysokości poprawia komfort prac oraz efektywność osób wykonujących powierzone im zadania. Po złożeniu takie urządzenie jest łatwe do transportowania i przewożenia na inny plac budowy. Należy pamiętać o aktualnych badaniach technicznych, aby wyposażenie zapewniało bezpieczeństwo pracownikom i osobom przebywającym w pobliżu.
Jeśli rzadko to odpuśćmy sobie zakup
Są prace, które wymagają nieraz specjalistycznego sprzętu. Prace w trudnym terenie, blisko ujęć wodnych, czy na wysokościach. Prace na wysokościach wymagają podnośnika. Tak zwana zwyżka jest nieodzownym sprzętem, który spowoduje, że praca zostanie wykonana szybko, sprawnie i bezpiecznie. Istnieją wypożyczalnie różnego sprzętu wykorzystywanego w budownictwie i innych dziedzinach. Rusztowania, drabiny, podnośniki, liny itp. można bez problemu wypożyczyć i wykonać zleconą lub własną pracę. Można oczywiście także kupić sprzęt, który będzie nam pomocny. Pamiętajmy jednak, że musimy zastanowić się nad tym, czy wyposażenie takie będzie nam potrzebne stale, czy tylko okazjonalnie. Jeśli rzadko, to odpuśćmy sobie zakup i korzystajmy z usług wypożyczalni. Jest to świetna forma, gdyż nie musimy przeznaczać odpowiednich pomieszczeń, czy placów na gromadzenie tych przedmiotów. Odpada również ochrona i konserwacja.
Zwyżki wykorzystujemy przy pracach budowlanych, leśnych, drogowych, elektrycznych i innych. Praca na podnośniku w prosty sposób przyspieszy nam pracę i spowoduje, że możemy szybko zająć się innym zleceniem, które przyniesie nam zysk. Trzeba oczywiście pamiętać o zachowaniu ostrożności.
Nie wszyscy zdają sobie sprawę że
Praca na wysokościach z roku na rok cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Oczywiście podczas pracy na wysokości konieczne będą takie narzędzia, jak zwyżka czy podnośnik.
Prace na wysokościach należą do najbardziej niebezpiecznych zawodów na świecie. Do tego typu prac koniecznie należy zaliczyć prace na różnego typu konstrukcjach budowlanych, rusztowaniach, drabinach, stropach.
Podczas ich wykonywania pracownik będzie musiał przede wszystkim wykazać się ogromną ostrożnością. Niezwykle istotne będzie przestrzeganie wszelkich zasad BHP. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zbagatelizowanie tych przepisów może w konsekwencji doprowadzić zarówno do utraty zdrowia, jak i życia.
Koniecznie należy mieć świadomość, że wykonując prace na wysokości trzeba posiadać aktualne specjalistyczne uprawnienia. Osoby, które nie są w posiadaniu zezwoleń nie powinny wysyłać CV na ogłoszenia na tego typu prace.
Każdy z pracowników, który jest zatrudniony przy różnego rodzaju pracach na wysokości musi być w posiadaniu aktualnego orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości.
Bardzo istotne będzie także zaświadczenie związanie z udziałem w specjalistycznym szkoleniu przygotowującym do zadań we wspomnianych warunkach.